Bursa Telefon Donma Sorunu

Bursa Telefon Donma Sorunu

Cep telefonu piyasasının çok hızlı gelişmesiyle birlikte eski nesil telefonların performansları oldukça gün geçtikçe yavaşlıyor. Birçok kullanıcı tarafından cep telefonu üretici firmalarının eski nesil telefonlarını yavaşlatıp yeni nesil telefon almaya dayattığını düşünüyorlar. Bu konuda her ne kadar bizim de şüphemiz olsa da yıllardır büyük bir soru işareti olarak ortalarda dolaşıyor.

Teknik servisimize donma sorunu ile gelen cep telefonlarının birçoğu yazılımsal kaynaklı arızalardan oluşuyor.  Cep telefonunuzun hafızasının dolu olması, kullandığınız uygulamalar kaynaklı cep telefonunuz donuyor olabilir.

Öncelikle cep telefonunuzun donduğu an arızanın tespiti için önemlidir. Bir uygulamayı açtığınızda veya galeriye girdiğinizde telefonunuz donuyorsa bu uygulama kaynaklı veya galerinizde bulunan fotoğraf ve videoların boyutlarından kaynaklıdır.

Donma sorunlarının bir diğer başında gelen sebep ise donanımsal arızalardır. Cep telefonunuzda donanımsal olan donma sorunu ücretsiz yapılacak olan arıza tespiti sonrasında belirlenecektir. Isınma sonrası cep telefonu donma şikâyetleriyle de nadiren olsa karşılaşabilmekteyiz bu durumda ise arıza tespiti daha basit olmakla birlikte onarımı da aynı şekilde daha hızlı olarak yapılabilmektedir.